Wakacje dzieci z PCPR-em

W dniach od 11 do 22 sierpnia 2023r. 25 - osobowa grupa dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu bełchatowskiego uczestniczyła w obozie terapeutycznym zorganizowanym przez PCPR w ramach realizacji projektu unijnego pn. „W rodzinie jest moc”. Obóz odbył się w miejscowości Głuchołazy powiat nyski. Podczas wyjazdu kadra specjalistyczna realizowała z dziećmi program zajęć profilaktyczno – terapeutycznych. W czasie wolnym dzieci zwiedziły ciekawe okoliczne miejsca, jak Zaginione miasto „Rosenau” na terenie Parku Wodnego w Głuchołazach, Taras widokowy oraz Bastion Św. Jadwigi w Nysie, Muzeum Polskiej Piosenki i Ogród Zoologiczny w Opolu, Zamek i wystawę robotów w Mosznej.

Ponadto zorganizowano dwie piesze wycieczki na Olszak i Biskupią Kopę oraz rejs statkiem „Opolanin” po Odrze. Dzieci wróciły do domu wypoczęte i szczęśliwe.

tag:
#w_rodzinie_moc